Plánované akce

SCHŮZKA S RODIČI

Ve středu 5. 9. 2018 se uskuteční SCHŮZKA S RODIČI. Sejdeme se v 15. 30 hodin ve 2. třídě MŠ. Na programu je seznámení s organizací provozu MŠ, školním řádem, nadstandardními aktivitami MŠ, plánem nejbližších akcí atd.

Pokud možno bez dětí


Sportovní hry - Nový Bydžov

Ve středu 13. června jsme se s vybranými dětmi 2. třídy MŠ zúčastnili Sportovních her v Novém Bydžově. Z důvodu nepříznivého počasí se akce nekonala na fotbalovém hřišti, ale v budově nové sokolovny. Děti soutěžily v hodu na koš, sprintu, skoku v pytli, jízdě na koloběžce, hodu oštěpem, běhu přes překážky, kopu do branky, chůzi na chůdách a hodu kroužky na cíl. Všechny děti závodily s nadšením a z celkového počtu devíti mateřských škol Novobydžovska jsme se umístili na krásném 3. místě. Naším malým závodníkům patří velká gratulace.
Fotografie z akce můžete shlédnout ve fotogalerii nebo více na adrese http://ms-smidary.rajce.idnes.cz//


O fotbalový míč

V úterý 12. června se na hřišti v Nepolisech konal turnaj nesoucí název O fotbalový míč. Soutěže se zúčastnilo celkem 7 mateřských škol (MŠ Smidary, Skřivany, Sloupno, Nepolisy, Beruška z Chlumce nad Cidlinou, Sluníčko a MŠ Palackého z Nového Bydžova). Z naší školky vyrazil bojovat sehraný tým fotbalistů doprovázený jásající skupinou fanynek z řad předškolaček. Během všech zápasů neprošel našemu brankáři za záda ani jeden míč a všechny soupeře jsme porazili. Góly vpálil Adam Vobořil. To by se mu však nepovedlo, nebýt dokonalé souhry všech spoluhráčů. Díky této týmové hře jsme obsadili 1. místo celé soutěže.

Fotografie z akce můžete shlédnout ve fotogalerii nebo více na adrese http://ms-smidary.rajce.idnes.cz//Týden dětské radosti

1. června slaví děti svůj svátek. K této příležitosti pro ně pravidelně chystáme TÝDEN DĚTSKÉ RADOSTI. A letos ji bylo opravu mnoho. Zahájili jsme pohádkou ve školce: Šel zahradník do zahrady. V úterý 30. 5. si děti užily skákací hrady na zahradě mateřské školy (děkujeme paní M. Matyášové z Loučné Hory za jejich bezplatné zapůjčení) a ve středu 31. 5. nás všechny čekal celodenní výlet do ZOO Liberec. Ve čtvrtek děti 2. třídy MŠ využily pozvání do Chotělic, kde pozorovaly divoká prasata i domácí zvířata u Šteierů, dočkaly se dobrot od paní Mikácsiové a Kykalové a došlo i na vodní bitvu a koupání. Mladší děti si užívaly hry a koupání v bazénu na zahradě MŠ. A v pátek nás čekala zmrzlinka v Hospůdce u Oldy a cachtání v bazénu.

Fotografie můžete shlédnout ve fotogalerii nebo více na adrese http://ms-smidary.rajce.idnes.cz//


Indiánská stezka za pokladem

Stejně jako každý rok, tak i letos jsme připravili společný výlet pro rodiče a děti. Tentokrát na téma "Indiánská stezka za pokladem". Dopoledne plné úkolů a pekelného vedra jsme strávili v okolí Lužce nad Cidlinou. Děti si postupně vysloužily pera do indiánské čelenky a v teepee na Barešově Ranči je čekal sladký poklad.

Fotografie můžete shlédnout ve fotogalerii.


Pohádkový les - Prasek

Ve čtvrtek 17. 5. 2018 jsme s dětmi navštívili akci POHÁDKOVÝ LES v Prasku. Žáci základní školy z Nového Bydžova se proměnili v pohádkové bytosti a zavedli nás do světa pohádek. Děti procházely lesem a u pohádkových bytostí plnily nejrůznější úkoly, např. u čarodějky Dobrodějky poznávaly zvířátka, pomáhaly Jiříkovi najít Zlatovlásku, společně s bludičkami překonávaly lesní překážky, u Křemílka a Vochomůrky hledaly oříšky, …. Nakonec je král Dubulín nasměroval perníkové chaloupce s ježibabou, která je obdarovala perníčkem.

Fotografie můžete shlédnout ve fotogalerii.


Exkurze do Agro Slatiny a.s.

V úterý 17. 4. 2018 jsme s dětmi vyrazili do Agro Slatiny a.s.

Tímto děkujeme panu Ing. Zdeňku Klozovi za umožnění exkurze pro děti a učitelky mateřské školy. Nevšední zážitek byl vidět zblízka malá telátka, pohladit si je, pozorovat práci dojícího zařízení, chod kravína, stroje, které pomáhají lidem v práci. Ponořit ruce do obilí, kukuřice, řepky. Uchopit volant zemědělských strojů.


Poděkování patří paní zootechničce a panu mechanizátorovi, kteří se nám věnovali pečlivě a s ochotou vše vysvětlovali a ukazovali.


Jaro plné akcí

Všechno začalo Novobydžovskou Mateřinkou, která se konala v Jiráskově divadle ve dnech 22. a 23. 3. 2018. Vybrané děti 2. třídy na ní předvedly vystoupení „Zlatá osmdesátá“. Pomocí televizní obrazovky a vysílání stanice Čóčko jsme se přenesli do osmdesátých let minulého století. Děti tančily na hity této doby. Do vstoupení daly vše a na výsledku to bylo určitě znát. Publikum je odměnilo bouřlivým potleskem. Panu R. Coufalovi děkujeme za pomoc s výrobou kulis a jejich dopravu na vystoupení.

V úterý 27. 3. jsme vynesli Moranu a tím se rozloučili se zimou. Poté následovala Velikonoční dílna s rodiči a koleda ve školce.

Fotografie z akcí můžete shlédnout ve fotogalerii nebo více na adrese http://ms-smidary.rajce.idnes.cz/


Zápis do mateřské školy pro školní rok 2018/2019

Srdečně zveme rodiče a jejich děti k zápisu do mateřské školy, který se uskuteční ve dnech 9. 5. a 10. 5. 2018 vždy od 10:00 do 15:00 hodin v budově mateřské školy.
Plakát


Žádost o přijetí k předškolnímu vzdělávání


Šašci, klauni, maškary

„Dobré ráno, dobrý den, do masek se převlečem. Pojďte rychle všichni dál, máme tady karneval“

Na středu 28. 2. 2018 jsme se všichni moc těšili. Děti už se nemohly dočkat, až si obléknou připravené masky a ukážou se svým kamarádům i paním učitelkám. Užili jsme si dopoledne plné tance a soutěží.

Fotografie můžete shlédnout ve fotogalerii nebo více na adrese http://ms-smidary.rajce.idnes.cz//


Vánoce ve školce

Vánoční čas je tu. Děti ve školce nastrojily vánoční stromeček. Zpívali jsme koledy a to nejen ve třídě, ale i na vystoupení v DPS Loučná Hora nebo při rozsvícení vánočního stromu ve Smidarech. Udělali jsme si radost pečením cukroví pro maminky, předvedli něco ze svého umu při vánočních vystoupeních v obou třídách MŠ.
A na konec přišla ta chvíle, kdy Ježíšek zazvonil zvonečkem a pod stromečkem na nás čekalo velikánské překvapení v podobě mnoha hraček, stavebnic, her a jiných dárků.

Moc děkujeme sponzorům: Panu S. Štěrbovi za krásný vánoční stromek a panu Dívíškovi za peněžní dar.

Fotografie z akcí MŠ můžete shlédnout ve fotogalerii nebo více na adrese http://ms-smidary.rajce.idnes.cz//


Mikuláš ve školce

Děkujeme žákům 9. třídy naší základní školy i panu učiteli Mgr. Jakubu Lánovi za milé postrašení a sladké dárečky.

Učitelky a děti mateřské školy


Rozsvícení vánočního stromu

V neděli 3. 12. 2017 vystoupily děti 2. třídy MŠ s krátkým programem na Rozsvícení vánočního stromu ve Smidarech.


Plánované akce na prosinec 2017

5. 12. - Mikuláš ve školce - dopolední program pro děti
13.12. - vystoupení dětí 2. třídy MŠ v DPS Loučná Hora
13. 12. - 15.30 - Vánoční vystoupení dětí 1. třídy v mateřské škole
14. 12. - Hvězdička betlémská - divadelní představení v Novém Bydžově
19. 12. - 15.30 - Vánoční vystoupení dětí 2. třídy MŠ a tanečního kroužku "Smidaráček" v mateřské škole


Kniha je náš kamarád

V úterý 7. 11. 2017 navštívily děti 2. třídy mateřské školy smidarskou knihovnu. Seznámily se s jejími prostory a tím, k čemu knihovna slouží. Poslechly pohádku o podzimních skřítcích, plnily úkoly, které pro ně připravila paní knihovnice Hana Horáková, a do školky si odnesly mnoho poutavých knih, se kterými se budou postupně seznamovat.

Fotografie můžete shlédnout ve fotogalerii nebo více na adrese http://ms-smidary.rajce.idnes.cz//


Návštěva 1. třídy ZŠ

Ve čtvrtek 2. 11. 2017 jsme s budoucími prvňáky navštívili 1. třídu naší základní školy. Všichni se těšili na své kamarády, kteří v září zasedli do školních lavic. Ti se pochlubili, co už ve škole zvládají. Četli, počítali a spolu se svými mladšími kamarády ze školky splnili úkoly, které připravila paní učitelka Mgr. Renata Truxová. Byla to velmi milá hodinka a všem za ní moc děkujeme.

Fotografie můžete shlédnout ve fotogalerii nebo více na adrese http://ms-smidary.rajce.idnes.cz/


Co nám dává les - pracovní dílna pro rodiče a děti

V úterý 10. 10. 2017 se v mateřské škole již tradičně konala podzimní pracovní dílna rodičů a dětí. Tentokrát na téma: CO NÁM DÁVÁ LES. Odpoledne se neslo v duchu lesa a jeho plodů. Nechyběla dobrá nálada.
Jak se všem práce vydařila můžete shlédnout ve fotogalerii nebo více na adrese http://ms-smidary.rajce.idnes.cz/


Co připravujeme v mateřské škole

5. 10. – divadlo ve školce – Kašpárkova škola v přírodě
10. 10. - Co nám dává les – pracovní dílna pro rodiče a děti
17. 10. - divadelní představení v Novém Bydžově – Putování ztracené kapky
- pro děti 2. třídy a starší děti 1. třídy MŠ
Uspávání podzimních skřítků – loučení s podzimem v MŠ – dopolední akce pro děti MŠ
10. 11. - divadlo ve školce - O mlsné opičce
24. 11. – divadlo ve školce – Princezna žabka


Bezhotovostní platby za stravné a školkovné na měsíce srpen a září 2017

Bezhotovostní platby za stravné a školkovné na měsíce srpen a září 2017 zasílejte od 1. 8. do 25. 8. 2017 převodním příkazem. Inkasem bude platba provedena ve 34. týdnu.
Školkovné na měsíc srpen se neplatí.
Mateřská škola bude v době hlavních prázdnin uzavřena v termínuod 17. 7. do 27. 8. 2017. Z důvodu nedostatečného počtu přihlášených dětí bude mateřská škola uzavřenai v týdnu od 21. 8. do 27. 8. 2017. Provoz bude opět zahájen v pondělí 28. 8. 2017.
Informujeme Vás, že od školního roku 2017/2018 již nebude možné platby za stravné hradit hotovostně.
Platby budou přijímány pouze převodním příkazem nebo inkasem.
Bližší informace u vedoucí školní jídelny - tel. 495 496 909


Hotovostní platby za stravné a školkovné na měsíc červenec 2017

Hotovostní platby za stravné a školkovné na měsíc červenec 2017 budou přijímány v kanceláři školní jídelny od úterý 26. 6. 2017 do čtvrtka 28. 6. 2017 vždy od 8.00 hod. do 14.30 hod.
Školkovné na měsíc červenec činí 150,- Kč.
Mateřská škola bude v době hlavních prázdnin uzavřena v termínuod 17. 7. do 27. 8. 2017. Z důvodu nedostatečného počtu přihlášených dětí bude mateřská škola uzavřena i v týdnu od 21. 8. do 27. 8. 2017. Provoz bude opět zahájen v pondělí 28. 8. 2017.
Informujeme Vás, že od školního roku 2017/2018 již nebude možné platby za stravné hradit hotovostně.
Platby budou přijímány pouze převodním příkazem nebo inkasem.
Bližší informace u vedoucí školní jídelny - tel. 495 496 909


Děkujeme, že nám pomáháte

Všechny nás vždy potěší, když se podaří v naší mateřské škole něco zlepšit. A není to jen z prostředků školy. Děkujeme na tomto místě rodičům, kteří pomáhají.
Pan Coufal – truhlářské práce, výroba stolků pro PC
Paní Štěrbová P. – zajištění objednávky a dovozu modelovací hmoty
Paní Badea I. – velikonoční kuřátka pro 1. třídu MŠ
Maminky, které připravily pohoštění na noční školku.
Manželé Matyášovi – zapůjčení skákacích hradů
Páni Matyáš, Duha, Vlasák, Kunc – přípravné práce a betonování houpadla
Páni Štěrba V., Štěrba S., Horváth, Fučík, paní Schovánková, Draštíková, Vobořilová, Pochopová, Dejdarová, Soukupová – čištění a natírání plotu, další natěračské práce

Zároveň děkujeme firmě Ardagh Metal Packaging Skřivany za sponzorský dar 20 000 Kč, ze kterého jsme zakoupili houpačky, pérové houpadlo, odrážedla, fotbalové branky a míče.

Děti a zaměstnanci mateřské školy


Plánované akce do konce školního roku

25. 5. – Barevná noční školka

30. 5. – Celodenní výlet do Perníkové chaloupky a na hrad Kuňka

29. 5. - 2. 6. - Týden dětské radosti

14. 6. – O Koblížkovi - pohádka v mateřské škole

15. 6. - Sportovní hry v Novém Bydžově

15. 6. – Rozloučení s předškoláky na OÚ Smidary

29. 6. – Rozloučení se školním rokem na zahradě mateřské školy

Podrobné informace o akcích najdete na nástěnkách v MŠ

Fotografie uvidíte ve fotogalerii nebo na stránkách: http://ms-smidary.rajce.idnes.cz/


Školička pro budoucí prvňáčky

Druhá školička se koná 31. 5. 2017 od 15:15 do 16:00 hod.

Třetí školička se koná 14. 6. 2017 od 15:15 do 16:00 hod.Školička


Plavecký výcvik pro školní rok 2017/2018

Plavecký výcvik žáků 3. a 4. třídy ZŠ a dětí v předškolní třídě v MŠ se bude pro příští školní rok 2017/2018 konat v termínu od 9. 3. 2018 od 9.45 hodin (vždy v pátek) v Plavecké škole Hořice v Podkrkonoší.


Seznam přijatých dětí k předškolnímu vzdělávání od 1. 9. 2017

Seznam přijatých dětí k předškolnímu vzdělávání od 1. 9. 2017


Oznámení o uzavření mateřské školy v době hlavních prázdnin

Mateřská škola bude v době hlavních prázdnin uzavřena v termínu od 17. 7. do 27. 8. 2017.

Z důvodu nedostatečného počtu přihlášených dětí bude mateřská škola uzavřena i v týdnu od 21. 8. do 27. 8. 2017.

Provoz bude opět zahájen v pondělí 28. 8. 2017.


Hotovostní platby za stravné a školkovné na měsíc červen 2017

Hotovostní platby za stravné a školkovné na měsíc červen 2017 budou přijímány v kanceláři školní jídelny od čtvrtka 25. 5. do úterý 30. 5. 2017 vždy od 8.00 hod. do 14.30 hod. Pokud stravné nebude uhrazeno včas, nejpozději 31. 5. 2017, strávníkovi nebude oběd vydán!


Zápis do mateřské školy

Zápis do mateřské školy


Přihláška k zápisu do mateřské školy - formulář ke stažení

Vážení rodiče,

přihlášku k zápisu do mateřské školy si můžete stáhnout v sekci Dokumenty MŠ na adrese www.zssmidary.cz a dodat ji k zápisu již vyplněnou i s potvrzením od lékaře nebo ji vyplníte přímo u zápisu a vyjádření lékaře tak necháte zapsat dodatečně.

Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání


Ve školce je stále živo

V únoru jsme pro děti připravili karnevalové dopoledne plné tance, her a soutěží. Rodiče si zaslouží ohromnou pochvalu za nádherné masky a děti za soutěživého a férového ducha.

V březnu nás čekala sladká a voňavá exkurze do cukrářství pana Jiránka, kde si děti samy vyzdobily svůj dort. Kluci si přišli na své v autoopravně u pana Špinara.

Do školky také zavítal pan Gorel a přivezl sebou fenku a štěňata československého vlčáka, aby seznámil děti se základními pravidly bezpečného přístupu k psům a jejich mláďatům.

Děti 2. třídy mateřské školy vystupovaly na Novobydžovské Mateřince s představením: Od jara do zimy.

Vynesli jsme Moranu a přivítali jaro. Na velikonoční dílně s rodiči si děti nazdobily kromě vajíček také tašky na pomlázkovou nadílku, která následovala v mateřské škole.

Jaro je tu a my už se těšíme na slunečné a teplé dny, které budeme s dětmi trávit na školní zahradě, kterou jsme dovybavili ze sponzorského daru od firmy Ardagh Metal Packaging Czech Republic, s.r.o. Skřivany.

Fotografie z akcí MŠ můžete shlédnout ve fotogalerii nebo více na adrese http://ms-smidary.rajce.idnes.cz//


Hotovostní platby za stravné a školkovné na měsíc duben 2017

Hotovostní platby za stravné a školkovné na měsíc duben 2017 budou přijímány v kanceláři školní jídelny od pondělí 27. 3. 2017 do středy 29. 3. 2017 vždy od 8.00 hod. do 14.30 hod. Pokud stravné nebude uhrazeno včas, nejpozději 29.3.2017, strávníkovi nebude oběd vydán!


Informace pro rodiče budoucích prvňáčků, kteří budou žádat odklad školní docházky svého dítěte

Vážení rodiče,

doporučení školského poradenského zařízení k odkladu školní docházky nemusíte předat ředitelství školy hned u zápisu. Vy, kteří budete mít naplánována vyšetření až po termínu zápisu, tj. po 3. 4. 2017, doložíte doporučení dodatečně. Nejpozději však do 30. 4. 2017.

Žádosti o vyšetření školní zralosti, které budou podány až po termínu zápisu do školy (nejčastěji se bude jednat o děti, jejichž zákonným zástupcům byla možnost odkladu školní docházky doporučena až u zápisu), budou vyřizovány dle kapacitních možností pracoviště. Snahou celého týmu bude stanovit termín vyšetření a žádost kompletně vyřídit do 1 měsíce od jejího podání.


Hotovostní platby za stravné a školkovné na březen 2017

Hotovostní platby za stravné a školkovné na březen 2017 můžete nosit do kanceláře školní jídelny

od pondělí 27. 2. 2017 do středy 1. 3. 2017 vždy od 8.00 hod. do 14.30 hod.


Nové informace a podmínky k odhlašování a přihlašování stravného od 1. 2. 2017

Nové informace a podmínky k odhlašování a přihlašování stravného od 1. 2. 2017 nalezte zde:Nové informace a podmínky k odhlašování a přihlašování stravného od 1. 2. 2017


Nové informace k odhlašování a přihlašování stravného od 1. 2. 2017

Vážení rodiče, v září 2016 naše škola spustila zkušební proces bezhotovostního placení stravného a školkovného. Umožnila i možnost webového rozhraní. Na základě četných dotazů a přání rodičů jsme se rozhodli o změnu dodavatelské firmy, která zajistí modernější služby ve stravovacím systému naší školy. Nový systém má řadu nových výhod - mimo jiné i aplikaci na mobilní telefon, kde si budete moci nastavit a ovládat správu obědů Vašich dětí.

Na webových stránkách naší školy naleznete odkaz na nové přihlášení:

www.strava.cz - přihlášení

provedete přihlášení: výběr jídelny: Smidary nebo 5067

Uživatelské jméno a heslo obdržíte e-mailem nebo u vedoucí školní jídelny.

Následně si heslo můžete změnit a provést nastavení, které Vám bude vyhovovat.

ÚHRADA STRAVNÉHO zůstává platná dle Vašeho vyplnění na přihlášce ke stravování ze září 2016. VARIABILNÍ SYMBOL zůstává také nezměněn!!!


Provoz mateřské školy v době pololetních a jarních prázdnin 2017

Z důvodu malého počtu přihlášených dětí bude mateřská škola v době pololetních prázdnin ( 3. 2. 2017 ) uzavřena.

Z téhož důvodu bude mateřská škola uzavřena i v době jarních prázdnin ( 13. 2. - 17. 2. 2017 ).

Provoz bude opět zahájen v pondělí 20. 2. 2017


Hotovostní platby za stravné a školkovné na únor 2017

Hotovostní platby za stravné a školkovné na únor 2017 můžete nosit do kanceláře školní jídelny v termínu 6. - 8. 2. 2017 od 7.00 hod. do 14.30 hod. V mateřské škole hotovostní platby probíhat nebudou, prosíme, aby rodiče platbu uhradili přímo v kanceláři školní jídelny.


Zápis žáků do první třídy pro školní rok 2017/2018

Zápis žáků do první třídy pro školní rok 2017/2018 proběhne dne 3. 4. 2017.

Informace pro rodiče, kteří zvažují u svých dětí odklad povinné školní docházky:

Není-li dítě tělesně nebo duševně přiměřeně vyspělé a požádá-li o to písemně zákonný zástupce dítěte v době zápisu (od 1. 4. do 30. 4. 2017) dítěte k povinné školní docházce, odloží ředitel školy začátek povinné školní docházky o jeden školní rok, pokud je žádost doložena doporučujícím posouzením příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa. Začátek povinné školní docházky lze odložit nejdéle do zahájení školního roku, v němž dítě dovrší osmý rok věku.

Pokud zvažujete odklad, je vhodné požádat o vyšetření na poradně v dostatečném předstihu před zápisem. O samotném odkladu si můžete rozhodnout i později. Čili jinak řečeno - to, že Vám poradna napíše doporučení na odklad školní docházky už v únoru, neznamená, že dítě musí mít doopravdy odklad. Rodič musí podat žádost v době zápisů do 30. 4. a ředitel může poskytnout lhůtu na opravy a doložení dokladů, většinou v délce 30 dní (tedy do 31.5.) Poslední slovo mají vždy rodiče. Takže pokud se rozhodnete dát dítě do školy, půjde prostě do školy.

Pokud se rozhodnete požádat o odklad, musí dítě povinně nastoupit na předškolní vzdělávání buď do mateřské školy, nebo do přípravné třídy na základní škole. Nově je totiž v platnosti nařízení, které stanovuje, že od počátku školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne pátého roku věku, až do zahájení povinné školní docházky dítěte, je předškolní vzdělávání povinné.

Zápis do mateřské školy na školní rok 2017/2018 se bude konat ve dnech 2. - 16. 5. 2017. Termín bude ještě upřesněn.

Dále doporučujeme rodičům, kteří zvažují odklad školní docházky, přečtení ebooku, který naleznete v dokumentech školy.

dokumenty mateřské školy


Povánoční posezení

Zveme všechny rodiče i prarodiče na povánoční posezení v mateřské škole, které se koná ve čtvrtek 12. 1. 2017 od 15. 30 hodin.

Program: - vystoupení dětí mateřské školy a zimní vytváření s rodiči


Hotovostní platby za stravné a školkovné na leden 2017

Hotovostní platby v mateřské škole proběhnou v pondělí 9. 1. 2017 od 6.30 hod do 8.00 hod. přímo v mateřské škole.


PF 2017


Přišel k nám Ježíšek

Po svačince se školkou neslo zvonění zvonečku. Že by k nám přišel Ježíšek? A opravdu. Děti našli pod stromečkem nejedno překvapení. Užily si dopoledne plné vánoční atmosféry, kde nemohlo chybět ani cukroví.

Fotografie můžete shlédnout ve fotogalerii.


Plavání dětí z MŠ

Plavání dětí z MŠ proběhne v Plavecké škole Janderova 2156, Hořice v Podkrkonoší v těchto pondělních termínech:

Únor: 27.2., Březen: 6.3, 13.3., 20.3., 27.3, Duben: 3.4., 10.4., 24.4., Květen: 15.5., 22.5.

Odjezd dětí od Obecního úřadu ve Smidarech v 7.00 hodin. Návrat (odjezd z Hořic z Plavecké školy) do ZŠ v 10.30 hodin. Kurzovné i dopravu hradí zákonní zástupci. Zálohu 1150,- Kč odevzdejte p. Prouzové do MŠ do konce ledna 2017.


Vypouštění balónků a Mikulášská nadílka

Vážení rodiče, prosíme Vás o odevzdání řádně vyplněného dotazníku s účastí na obě tyto akce:

1. Vypouštění balónků

2. Mikulášská nadílka

Řádně vyplněný dotazník odevzdejte třídnímu učiteli, učitelkám v MŠ nebo přímo v kanceláři školy osobně nebo je možné se přihlásit popř. telefonicky v kanceláři školy na tel. čísle 495496226 nejpozději do pondělí 5. 12. 2016

Ostatní smidarské děti, které nenavštěvuji ZŠ ani MŠ můžete taktéž přihlásit, a to v kanceláři školy na tel. čísle 495 496 226.

Pokud Vaše dítě nebude řádně přihlášeno, nemůžeme zaručit dostatečné množství balónků a Mikulášských balíčků.

Dále informuje, že akce je pouze pro děti s doprovodem rodičů, případně jiného dospělého, který za dítě zodpovídá. Dozor nad dětmi nezajišťujeme.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vaši účast!


Podzim ve školce

Podzim v mateřské škole už je téměř za námi. Užili jsme si ho jak ve školce při rozmanitém tvoření, tak na školní zahradě nebo na procházkách obcí. Předškoláci navštívili místní knihovnu, s rodiči jsme se sešli při tvořivé dílně "Na políčku, na poli". Také nás navštívilo Maňáskové divadlo Lhotákových s pohádkou "Mášenka a medvěd". Vyrazili jsme i do Jiráskova divadla v Novém Bydžově. Ve středu 23.listopadu jsme uspali podzimní skřítky a nyní už se těšíme na příchod zimy, adventní čas a Vánoce.

Fotografie z akcí MŠ můžete shlédnout ve fotogalerii nebo více na adrese http://ms-smidary.rajce.idnes.cz/


Vítání občánků

V sobotu 5. 11. 2016 přivítaly děti naší mateřské školy nové občánky na Obecním úřadu Smidary. Za přednesení básniček si odnesly sladkou odměnu.