Plánované akce

Podzim v mateřské škole

Babí léto je za námi a podzimní čas už je tady. Po prázdninách jsme se všichni sešli v mateřské škole. Přivítali nové kamarády. A i když se zpočátku objevily nějaké slzičky, nyní už si společně užíváme mnoho radosti a zážitků. Hned v září jsme navštívili výstavu zvířectva ČSCH ve Smidarech, zahájili školičku juda v mateřské škole, starší děti si prohlédly místní knihovnu. Do školky přijela pohádka O veverce Zrzečce. Užívali jsme si krásný, teplý podzim a vyrazili na výlet do lesa. I mlsné jazýčky si přišly na své při pečení z jablíček nebo dýní. S rodiči si děti užily zdobení dýní na školní zahradě. A když konečně začalo foukat, nemohli jsme nechat zahálet ani draky, které nám neznámý dárce zanechal v pytli na plotě. Touto cestou moc děkujeme.

Fotografie můžete shlédnout ve fotogalerii nebo více na adrese http://ms-smidary.rajce.idnes.cz/Šašci, klauni, maškary

„Dobré ráno, dobrý den, do masek se převlečem. Pojďte rychle všichni dál, máme tady karneval“

Na středu 28. 2. 2018 jsme se všichni moc těšili. Děti už se nemohly dočkat, až si obléknou připravené masky a ukážou se svým kamarádům i paním učitelkám. Užili jsme si dopoledne plné tance a soutěží.

Fotografie můžete shlédnout ve fotogalerii nebo více na adrese http://ms-smidary.rajce.idnes.cz//


Kniha je náš kamarád

V úterý 7. 11. 2017 navštívily děti 2. třídy mateřské školy smidarskou knihovnu. Seznámily se s jejími prostory a tím, k čemu knihovna slouží. Poslechly pohádku o podzimních skřítcích, plnily úkoly, které pro ně připravila paní knihovnice Hana Horáková, a do školky si odnesly mnoho poutavých knih, se kterými se budou postupně seznamovat.

Fotografie můžete shlédnout ve fotogalerii nebo více na adrese http://ms-smidary.rajce.idnes.cz//


Návštěva 1. třídy ZŠ

Ve čtvrtek 2. 11. 2017 jsme s budoucími prvňáky navštívili 1. třídu naší základní školy. Všichni se těšili na své kamarády, kteří v září zasedli do školních lavic. Ti se pochlubili, co už ve škole zvládají. Četli, počítali a spolu se svými mladšími kamarády ze školky splnili úkoly, které připravila paní učitelka Mgr. Renata Truxová. Byla to velmi milá hodinka a všem za ní moc děkujeme.

Fotografie můžete shlédnout ve fotogalerii nebo více na adrese http://ms-smidary.rajce.idnes.cz/


Přišel k nám Ježíšek

Po svačince se školkou neslo zvonění zvonečku. Že by k nám přišel Ježíšek? A opravdu. Děti našli pod stromečkem nejedno překvapení. Užily si dopoledne plné vánoční atmosféry, kde nemohlo chybět ani cukroví.

Fotografie můžete shlédnout ve fotogalerii.


Plavání dětí z MŠ

Plavání dětí z MŠ proběhne v Plavecké škole Janderova 2156, Hořice v Podkrkonoší v těchto pondělních termínech:

Únor: 27.2., Březen: 6.3, 13.3., 20.3., 27.3, Duben: 3.4., 10.4., 24.4., Květen: 15.5., 22.5.

Odjezd dětí od Obecního úřadu ve Smidarech v 7.00 hodin. Návrat (odjezd z Hořic z Plavecké školy) do ZŠ v 10.30 hodin. Kurzovné i dopravu hradí zákonní zástupci. Zálohu 1150,- Kč odevzdejte p. Prouzové do MŠ do konce ledna 2017.