Informace

Veškeré informace vždy naleznete v Úkolníčku, proto je třeba ho denně kontrolovat a přečtení potvrdit podpisem. Děkuji.

Nepřehlédněte!

V pondělí 29. 10. a v úterý 30. 10. jsou podzimní prázdniny. Na čtvrtek 1. 11. je z technických důvodů (nepoteče voda) vyhlášeno ředitelské volno. Další ředitelské volno je vyhlášeno na tyto dny: pátek 21. 12. 2018, čtvrtek 3. 1. 2019 a pátek 4. 1. 2019. Děti tedy nastoupí do školy až 7. 1. 2019.

Sběr papíru

Svázaný starý papír vybíráme u školní jídelny vždy první pondělí v měsíci od 7:00 do 7:25 hod. Nejlepší sběrači budou odměněni.

Sběr kaštanů

Suché a zvážené kaštany přijímáme u školní jídelny od 1. 10. 2018 každé pondělí od 7:10 do 7:25. Nejlepší sběrači budou odměněni.

Diktáty, prověrky z Prv

Připomínám - každé úterý píšeme diktát krátkých vět. Do sešitu je nutné provést případnou opravu a obratem ho přinést do školy. Děkuji. V prvouce již píšeme krátké prověrky. Je nutné umět to, co je v sešitě.

Chování

Vzhledem k tomu, že září považuji za dostatečně dlouhou dobu na poprázdninovou adaptaci, začnu od října přísně černými puntíky hodnotit kázeň a pozornost při vyučování (V:) a o přestávkách (P:), kdy se mi jedná zejména o udržování pořádku na lavici a okolo ní, přípravu správných pomůcek a sešitů na danou hodinu a včasný návrat do třídy z přestávek. Platí tak jako loni: 5 černých puntíků = mračoun do ŽK.

Čtení

Připomínám nutnost každodenního hlasitého domácího čtení pod Vaší kontrolou (1-2 stránky denně). Poslala jsem domů Čítanku pro 1. ročník, ze které můžete číst jednodušší texty. Ponechte si ji doma, po přečtení ji vrátíte do školy a dostanete další s názvem Počteníčko. V záloze mám i alternativní Čítanky pro 2. ročník. Číst můžete samozřejmě i jakoukoli svoji dětskou knihu.