Galerie

Na pláži

To bylo téma letošního karnevalu v naší mateřské škole. Nebyla nouze o nápadité masky, za což patří velký dík rodičům. Dopoledne plné tance, soutěží a zábavy si opravdu všichni užili.

Masopust

Svatý Martin 

Recyklohraní

Dne 21. 4. se uskutečnil na naší škole projektový den s tématem Recyklohraní. Zopakovali jsme si, jak se třídí odpad, co se děje s roztříděným odpadem. Děti navrhovaly poutavé plakáty, pak pracovaly s papírovými kartony a vytvořily 3D modely budov Smidar. Vyšly nám krásné výrobky a musím všechny pochválit, jak si bezvadně pomáhali a spolupracovali.

Vítání jara

Páteční dopoledne trávily děti vítáním jara. Nejprve se každý zúčastnil dílniček, ze kterých si odnesl veselý jarní výrobek. Následně se průvod v čele s Moranou vydal k Cidlině. Morana byla dle tradice zapálena, odnesla smrt a zimu z obce. Přivítali jsme tak jaro a oslavili ho veselou písničkou.

Lyžařský výcvik v Rokytnici nad Jizerou

Jako každý rok jsme se zúčastnili lyžařského kurzu v Rokytnici nad Jizerou na útulné chatě Tatran. Využívali jsme především přilehlý ski areál Studenov. S dětmi jsme se vydali také na běžky. Jako tradičně jsme vyrazili na zdejší dětskou diskotéku do Šnekolendu. Na závěr kurzu se konaly závody ve sjezdu a na běžkách. Nejlepší v daných kategoriích byli oceněni medailemi a diplomy. Počasí nám přálo, téměř celý týden svítilo sluníčko a sněhu byl dostatek.

Masopust

Průvod s desítkami masek, spousta veselí, písničky i tanečky a především obnovení tradičních zvyků – to byl masopust ve Smidarech, který proběhl toto úterý 21. února 2023.

Slavnostní průvod s nápaditými maskami zahájil svou pouť u základní školy a vydal se nejdříve k obecnímu úřadu, kde masopustní rej pozdravila a udělila mu souhlas také paní starostka Jana Draštíková.

Po výborném občerstvení se masky přesunuly na zahradu mateřské školy, kde řádily s dětmi. Na závěr masopustního průvodu se maškary sešly na zahradě základní školy, kde proběhlo loučení maškar a pohřbívání basy.